Як вибрати газовий настінний котел?

Август 04th, 2022

Отже, ви вирішили купувати настінний газовий котел! Вас можна привітати. Якщо ви грамотно підійдете до цього питання, то котел радуватиме вас довгі роки та створить у вашому будинку затишну атмосферу.

Але як не помилитися? Як вибрати хороший котел? Відповідь проста. Озброїться телефоном, ліхтариком та викруткою та приїжджайте до магазину!

Зовні котел нагадує білу коробку з парою крутилок або кнопочок. Все найцікавіше у нього всередині. Та й зовнішність при цьому не є найголовнішим фактором.

Змоделюємо ситуацію. Ви вибрали кілька моделей в інтернеті, керуючись відгуками, характеристиками та порадами друзів. Приїхали до магазину та просіть консультанта показати вам їх. Тут починається найцікавіше. Усі котли всередині плюс мінус виглядають однаково. Різниця в ледь помітних нюансах та деталях.

1. Теплообмінник

Це перше, на що варто звернути увагу. Тут як говорив Борис-бритва: «Тяжкість – це добре. Тяжкість - це надійно». Так як вам теплообмінник у сумці з собою не тягати, вибирайте важче.

Теплообмінники бувають мідні, алюмінієві та з нержавіючої сталі.

У хороших моделях все частіше зустрічаються мідні теплообмінники, які на додаток покривають силуміновим складом, який захищає його від негативного впливу середовища. Саме у мідних теплообмінників найвища ефективність та найкращі показники ККД. Крім цього, вони найживучі. Насправді вони мають лише один мінус. Висока ціна. Сама мідь коштує чималих грошей, і покупка нового теплообмінника коштуватиме вам копійчину.

Далі вам можуть зустрітись алюмінієві теплообмінники. Але ймовірність цієї події насправді мала. Деякі виробники його ще застосовують і, за їхніми словами, вони нічим не поступаються мідним. Але насправді – це здешевлення виробництва. На практиці такі теплообмінники служать менше, хоча вони і значно дешевші.

Ще один тип теплообмінників – це нержавіюча сталь. Їх можна дізнатися з характерного блиску. Живуть вони не дуже довго, та й вартість у них не надто висока.

Резюмуючи сказане вище, ми рекомендуємо вам мідний теплообмінник, в ідеалі покритий захисним складом із силуміну.

2. Гідрогрупа

Далі ми рекомендуємо звернути увагу на гідрогрупу. У більшості випадків її можна знайти знизу біля насоса. Гідрогрупа може бути як латунною, так і пластиковою. В даний час все більше вдаються до пластикової гідрогрупи. Такий вузол дешевше та простіше у виготовленні. При належному обслуговуванні його ресурс можна порівняти з ресурсом котла. Однак, якщо ви відкривши котел, побачите там латунну гідрогрупу - це означає, що виробник не став економити. Варто пам'ятати, що серед причин, що впливають на вашу покупку, матеріал гідрогрупи не повинен займати чільне положення.

3. Циркуляційний насос

Дуже важливий вузол котла – це циркуляційний насос. Він здатний регулювати та створювати рух теплоносія. Не варто забувати, що якщо система велика, то йому потрібні будуть компаньйони.

Насос у котлі зазвичай розташований знизу. Його видно одразу. Найчастіше в котлах з'являються насоси брендів Grundfos та Wilo. Вони заслужили свій статус надійністю та чудовою роботою. Однак трапляються і котли з незрозумілими брендами або без них. Такі котли ми не рекомендуємо купувати.

4. Трубки в казані

Трубопроводи в котлі поділяють за матеріалами та товщиною стінок. Розрізняють алюмінієві, мідні та гофровані труби. У тому числі явним фаворитом є мідь. Це надійні та довговічні труби. Серед аутсайдерів розташувалися гофровані труби. Незрозумілий матеріал, велика кількість стиків не робить гофровані труби хорошим вибором. За інших рівних ми рекомендуємо мідь.

5. Брендування

Рідко які виробники роблять казан у нуля. Найчастіше збирається багато хороших виробників і один із них компонує комплектуючі та збирає в єдиний гарний корпус. У такому разі на всіх вузлах залишається назва бренду, який цей вузол надав. Це характеризує котел виключно у позитивному світлі. Відсутність таких міток не говорить про погану якість безпосередньо, але свідчить про те, що виробник вирішив приховати назви комплектуючих, а це, в свою чергу, означає, що комплектуючі не від топових брендів.

6. Підсумок

Звичайно, при виборі котла потрібно враховувати безліч факторів. Ми лише окреслили найбільш значущі. І щоб не помилитися, краще це завдання довірити професіоналам.

Поделиться: